2022. április 27. 19:30
Résztvevők: Garai Judit, Hegymegi Máté, Szenteczki Zita és Závada Péter.
A beszélgetést Darida Veronika vezeti.
A jubileumi rendezvénysorozat negyedik alkalmán a Stúdió „K” vendégművészei legújabb generációjának képviselői beszélgetnek. Független, elismert alkotók, túl első jelentős sikereiken, de még közel az induláshoz. Akárcsak Stúdió „K”-ás „elődeikre”, rájuk is jellemző a társadalmi érzékenység és a progresszió, ám egy annyira más politikai és művészeti környezetben szocializálódtak, hogy talán már ezek a kifejezések sem ugyanazt jelentik a számukra. Létezik-e mégis bármiféle folytonosság a Stúdió „K” félévszázados, folyamatos megújulási kísérleteiben? És ha igen, ez hogyan jelenik meg az új generáció munkáiban? Egyáltalán érdemes-e színházcsináló-generációkról beszélnünk vagy csupán művészi szempontoktól függetlenül csoportosítunk alkotókat korosztályok szerint?
A résztvevők:
Garai Judit dramaturg, Hegymegi Máté és Szenteczki Zita rendezők, valamint Závada Péter költő, drámaíró.
A beszélgetést Darida Veronika esztéta, az ELTE BTK habilitált egyetemi docense vezeti.
Az esemény ingyenes, de a korlátozott férőhelyekre tekintettel regisztrációhoz kötött. A regisztrációhoz kattintson a linkre: https://forms.gle/QJALrCsFJrSHxTzcA
50 ÉVES A STÚDIÓ K – JUBILEUMI RENDEZVÉNYSOROZAT
A hatrészes rendezvénysorozat nem emlékállítás az alkotócsoport és színház kivételesen izgalmas történetének, hanem – a színház szellemiségéhez méltóan – kritikusan elemzi a múltat, sőt, ha kell, vitába száll vele, ütközteti a jelennel. Minden alkalommal neves színházcsinálókat és kutatókat hívunk meg, hogy reflektáljanak a Stúdió K örökségére. A beszélgetéseket Sándor L. István színháztörténész, Darida Veronika esztéta, valamint Fodor Tamás a Stúdió “K” alapítója vezeti.
Leírás a beszélgetéssorozat első, második és harmadik alkalmáról.
A programot a Nemzeti Kulturális Alap támogatja